BigBlueButton Video görüşme kasma sorunu

Merhabalar.

Kullandığımız BBB uygulamasında sorun yaşıyoruz. 1 -1 görüşmelerde sorun yok gibi ama 12 kişi bağlanınca kasmalar donmalar kamera açılmama sorunu meydana geliyor.

Sürekli Aynı konuda yardım istiyorum farkındayım. Yardım isteyebileceğim kimse yok.

Bir türlü çözemedim. Bayada bir laf yiyorum açıkcası aslında benim işim bu değil. Daha güvenli ve kendimize ait bir şey olsun diye Muhammed Bey’ de sağolsun çok harika bir kaynak hazırladı onun sayesinde kurabildik. Ama artık çok bunaldım vakti olan çözüm önerebilecek olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Firmamızın internet hızı 35Mbps indirme / yükleme

sunucu özelliklerimiz,
CPU : 4
RAM : 16384 MB
Disk Alanı : 100 GB

sunucu firmasına toplantı zamanındaki kaynak kullanımı istedim gelen cevap bu ;
Merhaba sanal sunucularda son 1 saatlik veri görülebilmektedir.

09:43 itibarıyla

Max CPU: %49.9
Max RAM: 6.88
Max bandwith 12mbps

Çözünürlüğüde düşürdüm elimden geldiğince ama yinede olmadı. Yardımcı olabileceklere sunucu erişim bilgilerinide paylaşabilirim.
Ekran Resmi 2020-08-18 15.13.03

Selam,

Ayrı bir TURN sunucu kurmayı denediniz mi?

Merhabalar Muhammed Bey,

TURN server hakkında hiçbir bilgim yok. Siz söyleyince biraz internetten baktım. Ses ve görüntü aktarımını rahatlatmak için kullanılan bir şey sanırım.

Bu sistemi kurarsam Ne faydası olur, Nasıl kurabilirim, Bizim sunucu HostLab üzerinde olduğu için ordan bir sunucu daha mı kiralamam gerekiyor. yoksa Kurum içerisinde bir bilgisayaramı kurmam gerekiyor bilmiyorum. Muhyal.com’ da aradım da bu konuda bilgi bulamadım. Uygun bir zamanda yönlendirerek yardımcı olursanız memnun olurum.

Artık bulabilirsiniz :slight_smile: :+1: