Temiz kurulumu yapılan Jitsi için, cep telefonlarından tarayıcı üzerinden giriş

Öncelikle Merhabalar ,
günlerce haftalarca uğraştıktan sonra yüzlerce websitesini gezdik 100 lerce video izledik .
kurduk kurduk hep hata aldık . en son 2 gün önce temiz bir kurulumdan sonra şükür çalıştı .

Bende bittim gibi bir şey … :smile:

Kurulum tamamlandı şimdide bu sayfaya rast geldim . Ne tesadüf ama … Gelde gülme .
o kadar yabancı sayfa gezdikten sonra …

Girmişken bir soruda ben sorayım Muhammet kardeşimize …

Kurulum tamam çalışıyor.
bazı değişiklerde yapıldı . fakat oturum linki paylaştık diyelim dışardan katılım olacak … katılımcı cep telefonunda kurulu olan firefox safari ve chrome dan bağlanabilirmi ? .

Varsa sorun yaşanıyormu ?

Merhaba, iphone da çalışıyor bende ama android de calismiyor, sunucuya connect olamıyor android, uygulama calismiyor

1 Beğeni

Selamlar ve hoş geldiniz :slight_smile:

Tarayıcı ile bağlantıda mobilde çok sorun yaşarsınız. Mobil uygulamalar ile giriş yapılması daha sağlıklı olacaktır. Direkt uygulamasız bu gibi girişleri bir tek BigBlueButton sağlıyor şu an.

1 Beğeni

Muhammed Hocam, Android uygulama ile siz kendi sunucunuza bağlanabiliyor musunuz ? Yani uygulama üzerinden kendi jitsi sunucunuzda oda açabiliyor musunuz?

Bende iphone ile çalışıyor fakat android çalışmıyor.

Bende sorun yok ama şöylede bir çözüm var bir arkadaşımız bu şekilde çözmüş,

Hocam bu link kapalımı ? yoksa bendemi böyle … yukarda paylaştığınız diğer linklere tıklayıncada aynı hata var . konu başlıklarından girince linkler açık.

Screenshot_2020-04-27 404 Not Found

Hocam şimdi düzelttim :+1:

1 Beğeni

Hocam , Şöyle bir çözüm önermişler yabancı kaynaklarda.

Şu dosya içerisinde,

/etc/jitsi/meet/domainismi.com-config.js

Şu kısmı:

// disableDeepLinking: false,

Şu şekilde değiştirin:

disableDeepLinking: true,        

RESTART edilmesine gerek yok.

Yapınca iPhone 7 Safari , Chrome , Firefox açıldı çalışıyor fakat konferans yapmadım henüz kimseyle…

Çoğu yabancılarda çalışıyor diye belirtmişler.

İnceleme fırsatınız olursa sevinirim.

1 Beğeni

Bu da bir çözüm evet teşekkürler. Ancak çoğu kişide SSL problemi var ya da güvenlik duvarı yapılandırma sorunu. Çözmenize çok sevindim :+1: Bir çok kişiye yardımcı olacaktır.

1 Beğeni