Ubuntu Tabanlı Sistemlerde Bash Jitsi - Jibri - Jigasi Kurulumu

4 gönderi yeni bir konuya bölündü: Jitsi Kaydında Sunucumda CPU/RAM 10snde %100 Oluyor & Duruyor

Bir sitede yeni bir özellik dikkatimi çekti. Konferans da oda ismi yerine içeride olan kişi sayısını gösteriyor ve üzerine tıkladığımız zaman açılan pencere bu. Bu özelliği ekleyebilir miyiz . ekran resmi aşağıda kontrol etmek için link’ de ekliyorum.

Link

Merhabalar;

Ben tekrar temiz bir kurulum yaptım, bir konudaki sorunum yine tekrarlandı.
2 kişiden fazla olan görüşmelerde sadece ilk 2 kişinin kameraları gözüküyor.
Şuan sunucuda 4 core cpu , 12 gb ram var.
Firewall dan diye mi düşündüm ancak firewall ile alakalı olsa hiç kameralar açılmaz.
Anlamadım nedenini açıkçası.

Arkadaşlar Firewall ile ilgiliymiş.
Tüm paketleri allow yapınca sorun düzeldi.
Birden fazla moderatör kullanıcı-parola nasıl ekleyebiliriz @muhyal bey ?

Böylemiş, denedim oldu.
prosodyctl register yeni_kullanici_adi jitsi_domaini yeni_kullanici_sifre

1 Beğeni

Biraz yoğundum gün içerisinde dinlendim isteğim dışında :slight_smile: Kusura bakmayın ancak yanıtlayabildim.

Özellikle hangi bağlantı noktası ya da profile izin verdiniz peki?

Moderetör eklemeyi şu yanıtımda bahsetmiştim:

Ek olarak kurulum sonrası yine aynı dizinde altta verdiğim komutla kullanıcılar tanımlayabilirsiniz;

prosodyctl register KULLANICI jitsi.siteniz.com PAROLA

2 gönderi yeni bir konuya bölündü: Jitsi yerel ses kaydı dosyalarını sunucumuzda tutma şansımız var mı?

7 gönderi yeni bir konuya bölündü: Jitsi Yerel Kurulum, SSL Yapılandırması ve “nginx failed” Hatası

Merhabalar Muhammet Bey;

Hayır sadece bu sunucu local ve public ip adresi için tüm servisle allow verdim.
Zamanım oldugunda kısıtlayarak hangi paketleri kullandığına bakacağım, yazarım :slight_smile:

Güvenlik duvarı loglarından hangi paketleri kullandığını görebilirsiniz. 443 tcp ve 10000-20000 arası udp portları dışında siz bir dğeişiklik yapmadıysanız herhangi bir port kullanımı yoktur. Config dosyasından da görebilirsiniz.

Merhaba @Ferdi_kilic Bey ben kurulumu hızlı kurulum betiği ile yaptım sorunsuz tamamlandı , ancak şöyle bir sıkıntım var udp portlarına localdeki sunucu ipsi ile test etmeye çalıştığımda telnet x.x.x.x 10000 veya 20000 bağlantı başarısız oldu diyor sorun ne olabilir acaba, diğer gereksinim duyduğu portları denediğimde ulaşabiliyorum.

NAT arkasında çalışan bir sunucu ama ben localde de udp portlarına bağlanamadım

10 gönderi yeni bir konuya bölündü: Jitsi menüler sadece şifreyle giriş yapan kullanıcılara açık olabilir mi?

Hocam güvenlik duvarı loglarından bakılması daha sağlıklı olur. Hangi udp portları kullanıyor görebilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkürler Hocam bu arada android uygulama hatasıyla alakalı sorununuz vardı çözdünüz mü o sorunu .

Evet hocam hepsi güvenlik duvarından eğer bulamazsanız beraber bakalım

Ferdi hocam bende ki sorun android uygulaması üzerinden oturun linkine giriş yapılamıyordu jitsi forumlarına bakındım aynı sorunu yaşayan birisi vardı ona kullandığı SSL serfikafısına ait fullchain tüm kök sertifikaları kullanıp kullanmadıklarını sormuşlar oda sadece crt ve key kullandığını yazmış ve öyle sorun yaşamasının normal olduğunu CA Bundle olarak kullanırsa düzelir yazılmış sonuç olarak bende ordaki konuyu okuyup denedim ve sorunum çözüldü şuan hem ios hem android sorunsuz çalışmakta sorunu olan denesin .

2 Beğeni

Sevindim çözüldüğüne hocam elinize sağlık

Selamlar,

Arkadaşlar yükleyici güncellendi. Artık konferans ses ve video kayıtlrına Nextcloud üzerinden de erişebilirsiniz :+1:

1. Öncelikle Nextcloud için bir A kaydı yapılandırın.
  2. Kurulum sırasında Nextcloud entegrasyonunu onaylayın.
  3. Yükleyici sizden Nextcloud etki alanını, kullanıcı adını ve şifresini belirlemenizi isteyecektir.
  4. Kurulumlar tamamlandıktan sonra, kullanıcı adınız ve şifreniz ile belirlemiş olduğunuz Nextcloud etki alanınızdan oturum açarak Jitsi klasöründen konferans kayıtlarına erişebilirsiniz.

:information_source: Konferans kayıtları aynı zamanda sunucunuzda /var/jitsikayitlari dizini altında saklanmaktadır.

1 Beğeni

Muhammed hocam ,
Gerçekten Jitsi kurulum için muhteşem çalışma olmuş .

Aynı bu tarzda bigbluebutton içinde bir çalışmanız varmı ? muhyal yükleyici.

Teşekkürler

Rica ederim. 8 Adım ve 8 Dakikada Otomatik BigBlueButton Kurulumu öğreticisi var :+1: