Açık Kaynak ERP Hakkında

Açık kaynak bir ERP yazılımı incelemek istiyorum. Odoo bir yere kadar açık kaynak bir mantık ilerlediğini söylese de bunun doğrudan benim anladığım açık kaynak olmadığını düşünüyorum. ERPNEXT amacıma daha yakın duruyor ama yerelleştirme konusunda kaynak sorunu yaşıyorum. ERPNEXT henüz kurulum süreçlerine geçmedim. Ama Odoo bir şekilde biliyorum ve kullanıyorum. Amacım bu konuda ERP üzerine açık kaynak ile kendi alt yapımı oluşturmak ve bu alanda çalışmak. Bunun için tavsiye ve yönlendirilmeye ihtiyacım var. Bulut tabanlı bir sistemden ziyade local kurup deneyimleyebileceğim bir sistem arıyorum. İlerleyebilirsem kendi sunucumla devam etmeyi düşünüyorum. Diğer türlü bulut çözümleri güvenli oluyorsa bunu da düşünüyorum. Genel olarak açık kaynak ERP için nasıl bir yol izlenmeli?

Selamlar,

Bunlar çok kapsamlı konular aslında tek şunu yapın demek biraz zor olur ancak bir yerden başlamanız adına MacOS (MAMP, NAMO, VMware Workstation, VirtualBox, Docker) ya da Windows (VMware Workstation, VirtualBox, Docker) üzerinde bir emulator ile laboratuvar ortamı oluşturarak yerel çalışabilirsiniz.

Bu yazılımlar tam açık kaynak kodlu olduğu için tüm kodlarına erişiminiz zaten her daim olacak ve topluluklarından da destek alabileceksiniz. Ancak belirttiğim gibi bütün içerisinde birden fazla kod öbeği kullanıldığı için stack overflow gibi yerlerden de destek almanız gerekecektir.

Odoo değil ama ERPNext için daha sağlıklı ilerleyebilirsiniz düşüncesindeyim.

İyi çalışmalar dilerim.

Önerebileceğim kaynaklar:

https://docs.erpnext.com/docs/user/manual/en

1 Beğeni