BBB sunucu üzerindeki anlık oturum sayısını artırma

BBB sunucuları üzerinde çalışmaya başladım, yeni sayılırım. 12 CPU 24 GB Ram ile aynı anda en fazla 4 sanal sınıf açabiliyorum, sanal sınıfların tamamında 100 öğrenci sesli katılım , eğitmenler hem mikrofon hem sesli katılım yaptıklarında seste kesilmeler oluyor galiba sunucunun özelliklerine göre maximum moda ve kişi sayısına ulaştığımı anlıyorum(BBB kurulum sayfasından). Sunucuyu izlediğimde CPU ve Ram kullanımları tam kapasiteyle dolmadığını görüyorum.
Benim sorum ise bu kaynakların tam kullanımını sağlamak amacıyla , canlı ders kalitesinden ödün vermeden aynı anda açılan sanal sınıf sayısını artırabilir miyim?

Evet mümkün, Scalelite ve TURN sunucusu kurmayı araştırabilirsiniz.

1 Beğeni

Tek sunucu üzerindeki oturum sayısını arttırmak istiyorum.

Scalelite aynı zamanda bunun için var zaten sanallaştırma ile bir fiziksel sunucu üzerinde birden fazla BBB sanal makinası oluşturup limitleri farklı sanal makinalara bölebilirsiniz. Donanım ve trafiğiniz yeterli ise yazılımsal limitleri (yük anlamında) aşabilirsiniz.

1 Beğeni

Scalelite’ı biliyorum ama ben tek sunucu üzerindeki oturum sayılarını artırmak istiyorum. 32 CPU 128 Ram böyle bir makinaye eş zamanlı 5 oda açılıyor ama 6 veya 7’nci odaları açtığım zaman seslerde bozukluklar oluyor. Böyle bir sıkıntı yaşamadan 10 oda nasıl açabilirim, neler yapmam lazım ?

Tekrar edeceğim, tek BBB ile bu yükü dengeleyemezsiniz. Tek fiziksel sunucu üstünde birden fazla BBB kurarak ve Scalelite ile bağlayarak bunu yapabilirsiniz. Bu şekilde aynı sunucudaki yük tek BBB yerine farklı BBB sanal makinalarına dağıtılacaktır.

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Hızlı dönüşünüz için ayrıca teşekkür ederim, iyi çalışmalar.