BigBlueButton Mikrofon Testinde 1004 Hatası Alıyoruz

Hocam merhaba bir uzaktan eğitim şirketinde çalışıyorum BBB yayınları yapıyoruz yayınlarda bir sorun yok sadece bir öğretmenimiz mikrofon testinde 1004 hatası alıyor eskiden o aşamada vpn açıp dersi başlatıp vpn kapatıyordum düzeliyordu şuan o da başarılı değil yabancı kaynaklardan yaptığım araştırmada UBlock yada Privacy Badger kullanıyorsanız ayarlarını kontrol edin ve yerel ip yi paylaş seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun tarzında bir yanıt buldum bilgim yetersiz kaldı yardımcı olurmusunuz

Merhaba, aşağıdaki sorularımı yanıtlar mısın?

1. Öğretmenin bilgisayarında https://test.webrtc.org/ adresinden bir test yapar mısın sorun var mı?
  2. SSH ile bbb-conf --check komutunun çıktısını buradan paylaşır mısın?
  3. Güvenlik duvarı kullanıyor musun?
  4. Özel TURN sunucusu kurulu mu?

Hocam öncelikle dönüşünüz için teşekkür ederim öğretmenimiz bbb dışında farklı bir platformda derste olduğundan beklemek durumunda kaldım. Öğretmenin bilgisayarında test yaptım sonucu paylaşıyorum ikinci söylediğiniz seçeneği bilmiyorum yanıt veremiyorum o yüzden kusura bakmayın güvenlik duvarı kullanmıyor öğretmenimiz sunucu kim onu bile bilmiyorum diğer öğretmenler de sorun yok hepsi yayın yapabiliyor.

Farklı tarayıcı ile denediniz mi peki? Bazen evdeki internet sağlayıcısı/modemi ya da BBB sunucusu sağlayıcısı bile bu gibi sorunlara neden olabilir. Ancak diğer öğretmenlerde sorun yoksa bu ilgili öğretmene odaklanmanızı gerektirir.

Hocam şöyle açıklayım Chrome, Opera, Opera GX, Microsoft Edge ile denemeler yaptım malesef etkili olmadı bir süre önce mikrofon test ekranına gelince VPN açıp testi geçip VPN kapatıyordum derse devam ediyordu şuan o da başarılı değil

Merhaba hocam iyi günler hocam ben telefonumdan uzaktan eğitime katildigimda ses ve mikrofon ice 1004 error sorunu yaşıyorum ama arkadaşlarımın telefonlarından katıldığımda sorun yaşamıyorum Bunun sebebi ne öğrenebilir miyim