BigBlueButton Moodle Entegrasyonu Karşılama Mesajı Sorunu

Hocam merhaba. nano /usr/share/bbb-web/WEB-INF/classes/bigbluebutton.properties kısmını düzenledim ve greenlight tarafından oturum açınca sorun yok sınıfta düzenlediğim şekilde karşılama mesajı çıktı. fakat ben moodle entegre etmiştim. ordan oturumu açınca orda düzenlenmiş bir karşılama mesajı yok eski haliyle görüntüleniyor. oraya ait farklı bir propeties dosyasımı vardır acaba ?

Selam,

Siz Greenlight düzenlediniz, BigBlueButton’un kendi arayüzünü de güncellemeniz gerekiyor. Nasıl gördündüğünü paylaşır mısınız? Yardımcı olmaya çalışayım.

1 Beğeni

bu moodle eklentisi ile açıldığı şekli

Moodle içerisindeki eklenti içeriklerini (.php) kontrol edin.

Şunun gibi:

$string['mod_form_field_welcome'] = 'Welcome message';
$string['mod_form_field_welcome_help'] = 'Replaces the default message setted up for the BigBlueButton server. The message can includes keywords  (%%CONFNAME%%, %%DIALNUM%%, %%CONFNUM%%) which will be substituted automatically, and also html tags like <b>...</b> or <i></i> ';
$string['mod_form_field_welcome_default'] = '<br>Welcome to <b>%%CONFNAME%%</b>!<br><br>For help on using BigBlueButton see these (short)  <a href="event:http://www.bigbluebutton.org/content/videos"><u>tutorial videos</u></a>.<br><br>To join the audio bridge click the phone icon (top center). <b>Please use a headset to avoid causing background noise for others.</b>';

hala arıyorum bulamadım maalesef :frowning:

/lang/en/bigbluebuttonbn.php kısmına baktınız mı?

1 Beğeni

evet baktım tr olanıda en olan klasördekinide değiştirdim sunucuyu yeniden başlattım yine etkili olmadı.

son olarak dosyaların kopyasını alarak sildim ne kadar bağımlılıkları var diye. yine banamısın demedi :)) ve şu şekilde bakınıyordum. elle duzeltınce oluyor ama haliyle burası kalıcı olmuyor. ama buradan asıl kaynağın yani dosyanın nerede olduğunu bulmam mümkünmü?

Peki siz Moodle içerisinde hangi eklentiyi kullanıyorsunuz entegrasyon için bana adını yazar mısınız ya da klasör adını?

/var/www/vhosts/uzaktanegitim.maviumut.com.tr/httpdocs/mod/bigbluebuttonbn

bigbluebutton eklentisi kullanıyorum yolu bu

Bunu kullanın lütfen :wink:

Bunu kullanıyorum zaten bunu moodle entegre edip secret kodu ve url girmiştim. çalışıyorda ondada sorun yok sadece hoşgeldiniz yazısı kendi varsayılan yazıcı çıkıyor. benim girdiğim yazı sadece greenligt kısmından oda açarsam çıkıyor. onun haricinde eklentide çıkmıyor. ben varsayılan sunum falan yaptım sorun olmadı ama birtek burda takıldım. nedense bunu almadı anlam veremedim.

Şu dosyayı düzenlediniz mi?

evet düzenledim onuda. sadece eklenti kısmına yansımadı ne hikmetse sunucuda belirttiğiniz properties uzantılı dosyayı değiştirince orda olmuştu.

' dersindesiniz kısmındaki ' işaretini kaldırın bir hatalara neden olur.

kaldırdım sorun devam ediyor. birde görüntüdeki eklenti ayarından hoşgeldin mesajı yazınca yazdığım şeyleri yansıtıyor ders sayfasında buraya kadar normal ancak o hangi dosyaya yazıyorsa orayı editlemek mümkün olabilirmi diye düşündüm.

Bu sorunu kullandığınız Moodle eklentisinin Github kısmına yazar mısınız?