Bigbluebutton sunucu taşıma

Merhaba hali hazırda kurulumunu yaptığım ve özelleştirmesini yaptığım bir sunucum var. Ancak veri merkezimi değiştirmek istiyorum. Farklı bir sunucuya nasıl geçirebilirim. Kopyalayıp taşıma yöntemi varmı? iso dosyası oluşturma vb gibi.

Selamlar,

Sanallaştırma çözümü kullanıyorsanız direkt taşıyarak ve ağ ayarını yaparak bunu sağlayabilirsiniz ancak böyle bir imkan yok ise maalesef yeni kurulum yaparak geçiş sağlayabilirsiniz. .env ve Greenlight veritabanını taşıyabilirsiniz.

Hocam selamlar peki sadece alan adı değişikliği mümkün tabi ip’de ? example.com 'dan exampl.info’ya dönüş

Selamlar,

Şu iki komutu kullanabilirsiniz:

sudo bbb-conf --setip 1.2.3.4
sudo bbb-conf --setip bbb.alanadiniz.com
1 Beğeni

Merhabalar Muhammed Bey,

Bende Almanyada ’ bulunan sunucumu türkiyeye taşımak istiyorum’da .

Şimdi test amacıyla kurduğum sunucumu kullanmak istiyorum.

test.muhyal.com ’ da çalışıyor.

Ben bu sunucunun ip adresini aynı olucak şekilde sup domain adını online.muhyal.com olarak değiştirmek istiyorum.

Sunucumu kullanmak için sizin bu yazdığınız.

sudo bbb-conf --setip online.muhyal.com

komutunu yazmam yeterli olur mu ?

Birde Eski sunucumdaki kayıtlı olan kullanıcıların yedeğini alıp yeni sunucuma eklemem mümkün mü acaba ?
Eğer böyle bir şey varsa taşıma işlemim çok rahat olur benim için.
Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Selam,

bbb-conf --setip bbb-new.example.com

komutu site adresini güncellemek için yeterlidir.

Sunucu taşıma işlemi için ise şu adresi bir inceleyin:

1 Beğeni

Muhammet bey merhabalar kodu denediğimde hiç bir değişiklik yapmadı neyden kaynaklanıyor olabilir bu durum

Sunucuyu yeniden başlattınız mı peki? Ve DNS kayıtlarınız yayınlandı mı tam olarak?

Evet tüm işlemleri denedik fakat başarılı olmadı ne yazık ki yeniden kurulum yapmak zorun da kaldık