Bigbluebutton Whiteboard Kalem Optimizasyonu

Bu siteden yararlanarak bbb.uzemer.net e bigbluebutton kurdum. Bazı optimizayonları da yaptım ama whiteboard da yazma deneyiminden çok memnun kalmadım. Grafik tablet ile diz üstü pc ye yazıyorum. Zoom programında kalem daha akıcı ama bbb de o kadar akıcı değil.
Bunun için bir optimizasyon ayarı var mı? Özellikle yazı yazarken kalemin ucunda gözüken kırmızı nokta yazma deneyimini kötü etkiliyor gibi geldi. O kırmızı noktayı kaldırmak ve daha akıcı yazmak için bir optimizasyon var mı?

bbb digitalocean da kurulu
Sunucu bilgiler
4vcpu
8gb ram
160 gb ssd disk
5 tb transfer

Merhaba,

Maalesef bu şekilde bir optimizasyon şu an mümkün değildir.

Bbb ye alternatif whiteboard yazma deneyimi daha iyi olan açık kaynak bir sistem var mı bildiğiniz

Açık kaynak kodlu olarak maalesef yok.

türkiye bir sunucuda test ettiniz mi bu özelliği.
İsterseniz benim kurduğum bir sistemde test imkanı verebilirim.

Olur hocam sizin sunucuda test edeyim. Türkiye’deki bir sunucuda test etmedim. Bana özelden test bilgilerini gönderir misiniz

Selam test etme fırsatınız oldu mu?

Selamlar, evet hocam test ettim teşekkür ederim. Benim digitaloceandan kullandığım sunucu ile hemen hemen aynı. Kalemde gecikme olduğu için tam olarak akıcı yazılamıyor.

Grafik tabletinizin markası nedir?

Wacom intus marka grafik tablet hocam.

Merhaba arkadaşlar @cuma @Mustafa_Kapuz @mehmet ,

Aşağıdaki güncellemeler 2 gün önce yayınlanan v2.3-beta-4 sürümünde eklenmiştir.

Sürüm bağlantısı:

Geliştirme bağlantıları:

Çevirisi:
Beyaz tahtada artık yeni bir beyaz tahta modu kullanılarak dijital kalem/stil yoluyla yazma için daha iyi desteğe sahip. Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.

115090815-de57e880-9ee3-11eb-8776-26abebf73f2b

Pc ye windowsun yanına ubuntu kurdum. Ubuntu da bbb kalem sorunsuz takılmadan çalışıyor. Bbb kullanan arkadaşlara ubuntu kurmalarını tavsiye ederim.