Discourse Üzerinde SSH İle Yönetici Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Yani yönetici ayrıcalıklarına sahip kullanıcı oluşturmak, yönetici ayrıcalıkları vermek veya SSH ile kullanıcı parolasını sıfırlamak mı istiyorsunuz? Harika, başlayalım!

Sunucunuza SSH ile bağlanın ve Discourse kurulumu yapılan dizine erişin;

cd /var/discourse

İlgili kuruluma giriş yapın;

./launcher enter app

Yönetici Ayrıcalıkları İle Yeni Hesap Oluşturun

rake admin:create

E-posta, parola ve parolayı onaylamanız istenir. Gerekli bilgiler sağlandıktan sonra rastgele kullanıcı adıyla (e-posta adresine göre) yeni bir hesap oluşturulacaktır. Sonrasında size sorulacak olan: Bu hesaba yönetici ayrıcalıkları vermek istiyor musunuz? (Y/n). Devam etmek için Enter tuşuna basın. Hesabınızda artık yönetici ayrıcalıklarının olduğunu göreceksiniz.

Mevcut Hesap için Şifreyi Sıfırlayın

Bu komutu konsoldan çalıştırın:

rake admin:create

Sizden e-posta istenecek, parolasını sıfırlamak istediğiniz mevcut bir hesabın e-postasını girin. Sonrasında size sorulacak olan: Bu e-postaya sahip kullanıcı zaten var! Bu e-posta için şifreyi sıfırlamak istiyor musunuz? (Y/n). Devam etmek için Enter tuşuna basın. Yeni şifreyi girin ve şifreyi tekrar girerek onaylayın. Hesap şifresinin başarıyla güncellendiğini göreceksiniz.

Mevcut Hesaba Yönetici Ayrıcalıkları Verme

Bu komutu konsoldan çalıştırın:

rake admin:create

Sizden e-posta istenir, mevcut bir hesabın e-postasını girin. Sonrasında size sorulacak: Bu e-postaya sahip kullanıcı zaten var! Bu e-posta için şifreyi sıfırlamak istiyor musunuz? (Y/n). n tuşuna basın ve ardından Enter tuşuna basın. Sonrasında yine size sorulacak: Bu hesaba yönetici ayrıcalıkları vermek istiyor musunuz? (Y/n). Devam etmek için Enter tuşuna basın. İlgili hesapta artık yönetici ayrıcalıklarının olduğunu göreceksiniz.

1 Beğeni