"Failed to restart jitsi-videobridge.service: Unit jitsi-videobridge.service not found" ve "Permission denied at /usr/share/perl/5.26/IPC/Open3 .pm line 178" Hataları

merhaba yükleme sırasında video-bridge ile ilgili bi hata aldım nat ile ilgili bir sorun yok görüntü aktarımı var fakat farklı ağlardan bağlantı sırasında görüntü alamıyorum. ayrıca video-bridge servisini restart etmeyi denedim o sırada yüklenmediğini farketttim
aldığım hatalar aşağıdadır yardımıcı olursanız çok sevinirim.
sudo systemctl restart jitsi-videobridge
Failed to restart jitsi-videobridge.service: Unit jitsi-videobridge.service not found.

Preconfiguring packages …
Can’t exec “/tmp/jitsi-videobridge2.config.vK0RNw”: Permission denied at /usr/share/perl/5.26/IPC/Open3 .pm line 178.
open2: exec of /tmp/jitsi-videobridge2.config.vK0RNw configure failed: Permission denied at /usr/share /perl5/Debconf/ConfModule.pm line 59.

@furkanbilgin Sizin içinde geçerli olmak üzere, hangi sağlayıcı ya da sanallaştırma çözümünü kullanıyorsunuz?

ilginiz için teşekkür ederim öncelikle ubuntu 18.04 kurulu serverin üzerine kuruyorum

Sanal sunucu değil anladığım kadarıyla, kernel sürümünü nedir peki?

sanal sunucu digitaloceandan alınmış kernel sürümü (GNU/Linux 4.15.0-96-generic x86_64)

sudo apt-get install jitsi-videobridge2

Komutunda yükleme yapıyor mu yoksa zaten yüklü mü diyor?

zaten yüklü diyor

Reading package lists… Done
Building dependency tree
Reading state information… Done
jitsi-videobridge2 is already the newest version (2.1-173-ga062471b-1).
jitsi-videobridge2 set to manually installed.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 0 not upgraded.

sudo apt-get purge jitsi-videobridge2

Daha sonra;

sudo apt-get install jitsi-videobridge2

Şeklinde dener misin?

Preconfiguring packages …
Can’t exec “/tmp/jitsi-videobridge2.config.v6loem”: Permission denied at /usr/share/perl/5.26/IPC/Open3.pm line 178.
open2: exec of /tmp/jitsi-videobridge2.config.v6loem configure failed: Permission denied at /usr/share/perl5/Debconf/ConfModule.pm line 59.

kurulum sırasında aldığım hatayı aldım

Twitter’dan yazan sizsiniz galiba, uzak bağlantı yapalım dilerseniz oradan yazın tekrar :slight_smile: Hem süreç uzamaz, hemde sorunu net anlarız.

evet hocam tamamdır twitterdan tekrar ulaşıyorum

@Oguzhan_Turan Jitsi, herhangi bir panelin yanına kurulamaz, direkt çalışmayacağı gibi talep, istek geldiğinde de yanıt vermeyi kesebilir. En küçük bulut sunucuda bile sorunsuz çalıştırabilirsiniz, önerim temiz bir, Plesk, cPanel gibi paneller olmayan sadece Jitsi için kullanacağınız sunucu ayırmanızdır.