Jitsi Kaydında Sunucumda CPU/RAM 10snde %100 Oluyor & Duruyor

İş yoğunluğu içerisinde kurulum yaparken hata yaptım sanırım. Tekrar yeni rehberinizle kurulum yaptım. Video kaydetme özelliği aktif oldu. Ancak şöyle bir sorun var.

• Video kaydetmeye başladığım zaman sunucumda cpu ve ram kullanımı 10 sn içerisinde %100 e geliyor ve video kaydetmeyi durduruyor. Video kaydetme özelliğini kullanamayacağım sanırım. Eğer başka bir çözüm yolu yoksa.
  • safari tarayıcısında sorun yaşamaya devam ediyorum. Ekran paylaşımı seçeceği yok. Kamerayı aktifleştirmiyorum. :frowning:

Sunucu kaynaklarınız nedir peki (CPU ya da vCPU, Bellek, Sanallaştırma çözümünüz vs.)?
Safari için tekrar kontrol ediyorum, denememiştim. Opera, Chrome ve Mozilla’da test ettim.

Ben deneme amaçlı : Natro host’ dan 1 CPU - 2048 MB - 20 GB SSD kiralamıştım. İhtiyaç olursa yükseltebiliriz ama görüşmelerde sorun yaşamıyordum gayet iyi durumdaydı cpu %10 ram kullanımı %30 civarında kalıyordu. Ancak video kaydetmeye alınca %100’ ün üzerine çıkıp görüntü kalitesi bozulup video kaydetme özelliğini durduruyor.

Ancak safari sorunu neden kaynaklandı anlayamadım inş düzeltebilirim. yoksa biçimlendirip eski kurulumu yüklemem gerekicek.

Alınmasınlar ama Natro vs. ile hiç uğraşma aşağıdaki firmalardan bir sunucu al rahat et :slight_smile:

Digital Ocean (Fiyat performans önerimdir)
Linode (Standart bulut sağlayıcısı)
Hetzner Cloud (Kesinlikle önerimdir, AMD EPYC 2. nesil işlemcileri kullanıyor)

1 Beğeni