Jitsi-meet Açılan odaları ve içlerinde kaç katılımcı olduğunu görme

Merhabalar Jitsi-meet ile ilgili araştırma yaparken bir konu dikkatimi çekti. Sunucu üzerinde açılan odaları ve içerisinde kaç katılımcı olduğunu görebilmenin bir yöntemini bulmuşlar.

İlgili linkleri ekliyorum. Test amaçlı kurulum yapan arkadaşlar veya Muhammed Bey, deneyip bizleri bilgilendirirlerse çok memnun olurum. Test sunucum yok ve hali hazırda aktif kullanılan bir sunucuda hatalı bir işlem yapmak istemem :slight_smile:

Bence bunu test edip düzgün çalıştığı halinin kurulumunu paylaşabilirsek form’da bir çok kişinin faydalana bileceği bir içerik olur.

Bu bağlantı üzerinden ilerledim ;

Command or Log File for Jitsi Server Status?

Bunları buldum.

Linkler;
Log Based Monitoring Approach
Room List Tool

1 Beğeni

Hocam çok güzel ancak Google Analytics ile takip ediyorum ben odaları ve katılımcı sayısını :slight_smile:

2 Beğeni

Bizim web sitesi ile uğraşanlarda Google Analytics ile görebildiklerini söylemişlerdi. Ancak ben anlamamıştım demek o yöntem de varmış. Nasıl yapıldığını biraz araştırayım :slight_smile:

Sadece GA hesabınızda yeni bir izleme kodu oluşturun ve Jitsi yapılandırmasında ilgili yere yapıştırın hepsi bu :slight_smile:

Selamlar, google analitik ile odalara giren kişileri sayabiliyor musunuz.? Aynı anda birden fazla oda açıldığında bu mümkün mü?

Selamlar,

Bu aslında başarısı tam olmayan bir yöntem ama evet adet olarak sayabilirsiniz.