Jitsi Meet İçin Otomatik Bash Kurulum & Özelleştirmeleri Betiğinin Geliştirilmesi

Selamlar arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Jitsi Meet kurulumu ve daha giriş seviyesi hızlı kurulum ve yapılandırma betiğini sizlere sunmuştum. Gelen istekler doğrultusunda daha da geliştirmeye karar verdim ancak bu süreç zamanımı alacağı için sizlerin oylamasına sunuyorum. Bu konuyu şuradan oylayarak ve fikirlerinizi sunarak süreci başlatmama yardımcı olabilirsiniz.

Yapılacaklar listesi:

• Hızlı bir şekilde komut satırından tüm Jitsi logo, watermark ve bağlantılarını kaldırabilme.
  • JRA için Nextcloud kullanımı yani konferans kayıtlarının Nextcloud ile depolanması konusu.
  • Daha stabil bir Nginx yapılandırması.
  • Daha stabil bir Jitsi güncelleyici.

Konuyla ilgili fikirlerinizi ve oylarınızı yarına kadar bekliyor olacağım. Talebe göre Bash betiğini komple güncelleyeceğim.

Bu özellikler harika birde admin paneli eklememiz mümkünmüdür Muhammed hocam. Özelleştirme için de bir arayüz yaparsak güzel olur.

2 Beğeni

Hocam yönetici paneli biraz daha ilerisi için notlarıma ekleyebilirim şu an bu çok zamanımı alacaktır. Ve o paneli her sürüm güncellemesinde yeniden düzenlenmem çekirdeğe göre yapılandırmam gerekecektir. Bu konuyu not aldım :slight_smile:

Geliştirme işlemi şuradan devam etmektedir;