Jitsi Meet Karşılama Ekranında Konferans Geçmişini Nasıl Gizlerim?

Merhabalar Muhammed Bey. Sorunsuz bir şekilde bütün işlemleri gerçekleştirdim.

Aklıma takılan bazı sorular var bunları size iletmek istiyorum.

Yukardaki resim de bağlantı oluşturup çıkdıktan sonra geçmiş bağlantılarımızı gösteriyor.
bunun üzerine tıkladığımız zaman tekrardan o oturumu açıyor.

• Bu bağlantılar o tarayıcı üzerinde oturum açan kişilerde mi görünüyor sadece ?
  • Ben bağlantı oluşturup çıktığım zaman, o oturum arka tarafta açık mı kalıyor ? sunucuda cpu - ram tüketimine devam mı ediyor ?
  • Eğer istersem bağlantı geçmişini ana sayfadan kaldıra bilir miyim ? bunu nasıl yaparım ?
  • Sunucu üzerinde aktif olan oturumları görebilme şansım var mı ?
  • Evet sadece bireysel olarak gözüküyor, herkeste görünmüyor.
  • Çıkmadan önce kalan son kişiyseniz oturumunuz açık kalmaz. Kaynak tüketmez. (Oluşturulan bağlantı anlıktır. Yani siz oluşturup devredemezsiniz. Örneğin, oluşturdunuz ve siz çıktınız o konferans biter. Siz bağlantıyı başkasına ilettiniz diyelim o kişi bu defa bitmiş bir konferansı yöneticisi olarak tekrar başlatmış olur.)

Son katılınılan konferanslar bölümünü aşapıki işlemle kapatabilir/açabilirsiniz;

nano /usr/share/jitsi-meet/interface_config.js

Şu kısmı arayın;

RECENT_LIST_ENABLED: true,

Ve şu şekilde değiştirin;

RECENT_LIST_ENABLED: false,

Aktif konferansları ve kullanıcıları görmek için şu an kolay bir işlem ya modül bulunmamakta. Prosody için ek modül hazırlamanız vb. gerekmekte bunun nedeni ise Jitsi tamamen anonimliği ve gizliliği destekleyen bir yazılımdır. Yani yapısı zaten görmenize izin vermemektedir.

2 Beğeni