Jitsi-Meet Sunucusunu Taşıma Hakkında

Merhabalar.

Kullanmakta olduğumuz jitsi-meet sunucusunu kaynak gereksinimlerinden dolayı, değiştirmek istiyoruz. Aynı firma üzerinden satın alıcağımız bir başka sunucu kullanıcaz. Şimdi bazı sorunlar var.

  • Farklı bir sunucuya geçiş yapacağımız için İP adresimiz değişicek. Daha önce yönlendirmiş olduğumuz DNS ayarlarını güncellicez. Sadece bu işlem yeterli olur mu ? yoksa jitsi-meet config dosyalarında değişiklik yapmamız gerekicek mi.? bunu sormamım neden sunucumun yedeğini alıp diğer sunucuya taşımak.

  • Eğer sıfırdan kurulum yapmam gerekirse. Sunucuda ki kullanıcıların yedeğini alıp, yükleme yapabilir miyim bunu nasıl yaparım ?. Bunu yapamıyorsam. Kullanıcıların kullanıcı adı ve şifre tek satırda gelicek şekilde listeleme şansım var mı ?.

Yardımcı olur musunuz ?

Selamlar,

Bu konuyu görmemiştim henüz :slight_smile: Jitsi tarafında herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmiyor. Endişeniz olmadan yeni sunucunuzu eski sunucunuz gibi yapılandırıp yedeğinizi aktarabilirsiniz. :+1: Sadece mevcut etki alanınızdan yeni sunucu genele açık IP adresini hedef göstermelisiniz.

1 Beğeni