Jitsi Prosody, Başlık, Katılımcı Sınırlandırma & Kaynak Kullanımı Hakkında

Merhabalar Muhammed bey. Öncelikle Teşekkür ederim. Vakit ayırıp ihtiyacımız olan şeyleri bulup ve bunları kullanmamızı kolaylaştırdığınız için :slight_smile:

İlk olarak video kaydetme özelliğinde bir hata aldım. Adımlarınızı tıpa tıp aynı şekilde ilerledim ve kurulum sırasında bir hata almadım hata ekranım. aşağıdadır,
![Ekran Resmi 2020-04-16 13.31.44|690x187]

Bu hatayı almamın sebebi ne olabilir.

3-) Prosody kullanıcılarını nasıl listeyebiliriz ?

4-) Kanal başlığı ve işletim sistemi kontrolleri dosyalarını nasıl yapıyoruz. ?

5-) O daya katılan kullanıcıları sınırlandırma özelliğimiz yok sanırım dimi ?

6-) bu yeni yüklenen özellikler sistemin çalışmasını yavaşlatır mı ?

7 -) Aynı anda farklı konferans görüşmeleri sırasında eş zamanlı video kaydı alınabilir mi ?

8 -) Safari tarayıcısı kullanıyorum. Kameramı açmıyor izin de istemedi. Çerezleri sildim denedim yine olmadı. Config dosyasında ‘safari’ eklemesini yaptım. yinede kamera açılmıyor. (önceki kurulumda sorunsuz bir şekilde kullanıyordum)

şimdilik karşılaştığım hatalar bunlar yardımlarınızı bekliyorum.

Rica ederim ne demek ama temiz kurulum yaptığınıza emin misiniz? HSTS vb. uyarılarımı dikkate aldınız mı? :slight_smile:

Şu komutla listeleme yapabilirsiniz.

prosodyctl mod_listusers

Hocam siz kurulumu nasıl yaptınız :slight_smile:

Bu özellik için bir çalışma yapmam gerekecek.

En aktif halinde kullanımda kayıt vb. ortalama %20 kaynak kullanımını artıracaktır.

Bu konu sunucu kaynaklarınız ile ilgili aslında ve ek bir yapılandırma gerekebilir.

Kurulumda bir yeri atladığınızı düşünüyorum halen :slight_smile:

1 Beğeni

Safari tarayıcı alt kısmı böyle görünüyor acaba benden başka bu sorunla karşılaşan birileri var mı. Kamera üzerine tıklanmıyor. ve solda bir buton eksik ekran paylaşımı .

interface_config.js dosyanın içeriğini kontrol eder misin? Butonların olduğu bölüm var. Birde yüklenmeyen dosya var mı? Chrome geliştirici araçları ile hataları kontrol eder misin?

İnterface_config.js içeriği bu şekilde;

chrome geliştiriciyi aracını tam anlayamadım ben güncelleşmetirmeyi çalıştırdım ekran görüntüsü;

Kurulum esnasında gözüme çarpan bir hata almadım.
Kurulum log kaydım.
https://drive.google.com/open?id=1oBNxsVt2vA_rwPBdqd51FvJTQFHtx_Sd

Kurulumu aşağıda ilettiğim şekilde yeniden yapar mısınız?

Dil seçimini Enter ile devam edin.

Güvenlik sorunu oluşturabilecek TLSv1.0/1.1 kaldırılsın mı (Önerilir!):
    yes

Alan adınıza bir Let's Encrypt SSL sertifikası kurmak istiyor musunuz?
    yes

Dropbox özelliği aktif edilsin mi: (yes ya da no)
    no

Özel arayüz yapılandırmaları uygulansın mı?
    yes

İhtiyacınız varsa bazı kullanıcı arayüzü çevirilerini yerelleştirmek için bir dakikanızı ayırın.

'Participant' normalde Katılımcı anlamına gelir. Siz neye çevirmek istersiniz?
    Enter

'me' normalde Ben anlamına gelir. Siz neye çevirmek istersiniz?
    Enter

Hoş geldiniz sayfası kapatılsın mı: (yes ya da no)
    no

Statik avatar yapılandırılsın mı?: (yes ya da no)
    yes

Yerel ses kaydı özelliği yapılandırılsın mı?: (yes ya da no)
    yes

Secure room yapılandırılsın mı?: (yes ya da no)
    yes

Jibri Records Access ile Nextcloud entegre edilsin mi? (yes ya da no)
    yes

Jigasi Transcription kurulumunu yapmak istiyor musunuz?: (yes ya da no)
    no

Tabiki. Ben kendi logolarımızla değiştiriyordum. Arayüzden jitsi özelliklerini kaldırmamıştım deniyim tekrardan.

Hocam varsasyon hatası olabilir bende sonuçta bir ayarla deniyorum kurulumu. Bu şekilde bir dene düzelirse zaten yine logolarını ekleyebilirsin :slight_smile:

1 Beğeni

Yeniden temiz kurulum yaptım. Bu sefer dediğiniz gibi özel yapılandırmalara evet dedim. Ancak yine safari de yine aynı sorunla karşılaşıyorum. Kurumda Mac kullanan kişiler var. Olurda dışardan bağlananlarda’ da mac olursa sorun çıkartır. :frowning: bu şekilde güncel olarak kullanmak isterdim ama sanırım eski sürüme dönmem gerekicek.

MacOS ile Safari tarafında detaylı bir inceleme yapacağım. Sorun neden kaynaklanıyor öncelikle onu çözmemiz gerekecek :+1:

1 Beğeni