Jitsi sunucu ayarlarını yapabileceğim bir arayüz mevcut mu acaba?

Elinize sağlık.Kurulumu tamamladım.Uygulamanın sunucu ayarlarını yapabileceğim bir arayüz mevcutmu acaba ? Daha önceki yorumlardada yazdığım gibi windows alışkanlığından kurtulmak zor oluyor.Localhost olarak sisteme erişiyorum fakat dışarıdan erişimde sıkıntım var.Muhtemelen port yönlendirme sorunundan kaynaklı bir durum.Bu ayarları hangi dizin altında görebileceğimi söyleyebilirseniz çok sevinirim.

Hoş geldiniz Ersin Bey, herhangi bir sorun var mı peki port dışında? Bu arada bir arayüz bulunmamakta ancak yapılandırma dosyalarıyla bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili konuyu inceleyebilirsiniz;

Hoşbulduk.İki tane sıkıntım var.Kurulumlar bittikten sonra reboot işlemi sonrası usb portlar devredışı kaldı.Diğer oturumdaki işletim sistemlerine geçince çalışıyor.Fiziksel bir sıkıntı yok.Muhtemelen ayar dosyalarında usp portlarla ilgili bir duurm oluştu.Teamle bağlanıp devam ediyorum çok sıkıntı değil.Esas sorunum lokalden erişim yapabiliyorum fakat dışarıdan erişemiyorum.Port neyi kullandığını yada nasıl değiştirebileceğimi söylerseniz çok sevinirim.Teşekkür ederim.

İlk olarak Nginx yapılandırmasındaki benzer blokları düzenleyerek başlayabilirsiniz:

server {
    listen 80;
    server_name sizinalanadiniz.com;
    return 301 https://$host$request_uri;
  }
server {
    listen 1234 ssl;
    server_name sizinalanadiniz.com;
# BOSH
    location /http-bind {
      proxy_pass   http://localhost:5280/http-bind;
      proxy_set_header X-Forwarded-For $remote_addr;
      proxy_set_header Host $http_host;
    }
  }