WARNING: Port 443 of computer does not appear to be accessible using hostname

Öncelikle bu site için teşekkürler. bir vds kiraladım ve ubuntu kurdum. işlemleri yaptım.

Soru 1. Domain nasıl bağlayabilirim? sadece ubuntu yüklü. (Video da plask da görünmekte fakat plask yüklediğimde dedikleriniz olmamakta.)
Soru 2: WARNING: Port 443 of computer does not appear to be accessible using hostname: bu hata nedeni nedir?

Merhaba, hangi yazılımı kurmak istiyorsunuz? Alan adınızı aldığınız firmanın size verdiği panelden DNS ayarlarını yaparak sunucu IP adresinize A kaydı oluşturdunuz mu? 443 portunuz güvenlik duvarınızda açık mı? Bu sorularımı yanıtlarsanız yol göstermeye başlayabilirim.

hocam selamlar ben discourse forum’u digitalocean’da açtığım sunucuya subdomain ile kurmak istiyorum. Bunu yaparken Checking your domain name . . .
WARNING: Port 443 of computer does not appear to be accessible using hostname:
WARNING: Connection to http://forums.thegamescabin.com/ (port 80) also fails.
hatası alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Merhabalar,

İlgili subdomain için Digital Ocean üzerindeki sunucu IP adresini hedef gösteren bir DNS A kaydı oluşturdunuz mu peki?

Warning Port 443 80 hatalarını bende almıstım setup diyince sorun cloudflare kaynaklıydı bende a kaydı olusturduğum domainimi DNS ayarlarından bulut simgesine tıklayarak hepsini off konuma getirdim setup çalıştı daha sonra kurulumu tamamladıktan sonra aktif ettim DNS leri

1 Beğeni