WordPress siteye FTP Bilgilerini vermek

Sunucumdaki sitenin /wordpress dizinin WordPress bir sitem var. Bu WordPress sitesi panel üzerindeki indirmeler ve güncelleştirmeler için benden FTP bilgileri istiyor.

Benim merak ettiğim şey, sadece bir dizinde kurulu bu WordPress sitesine FTP bilgilerimi verdiğimde Wordpress’in hangi dizinde yer aldığını nasıl billecek. Çünkü eğer bilmezse sunucudaki diğer sitelerime zarar verebileceğini düşünüyorum. Aşağıdaki formu doldurduğum takdirde bir sıkıntı yaşar mıyım? Eğer sıkıntı yoksa da aşağıdaki formda FTP mi yoksa FTPS mi seçeceğim? Teşekkürler.

image

Merhaba,

Hangi dizinde olduğunu WordPress kendisi biliyor zaten :+1: Yazılımınızı ve sunucunuzu güncel tutarsanız, bilgisayarınızda da bir güvenlik sorunu olmazsa sitenizede kolay kolay bir şey olmaz. FTP tarafında bu bilgiyi verdiğiniz zamanda çalışmama gibi bir ihtimal var. Ama FTP bilgisi girdiğiniz zaman FTP bilgileriniz sadece sizin sunucunuzda kalır. Bu konuda endişeniz olmasın.

Öncelikle wp-config.php dosyasına,
define('FS_METHOD','direct');
kodunu ekleyip dener misin?

Bunu denedim olmamıştı ama müsait bir zamanımda da FTP bilgilerimi girmeyi deneyeceğim.