Zimbra Taşıma İşlemi Sonrası POP3 E-postaların Yeniden İndirilmesini Nasıl Engellerim?

Merhaba. Bu taşıma işleminden sonra outlook pop3 ile bağlanan kullanıcılarda tüm epostaların sanki yeni gelmiş gibi tekrar indirilmesini nasıl engelleriz? Teşekkürler.

Merhaba, bu çok güzel bir soru :smiley: Böyle bir durumla mı karşılaştınız?

:smile: evet. Bir önceki taşımamda bu şekilde olmuştu. Bu akşamda başka bir sunucuyu taşıdım. Yarın yine aynı sorularla karşılaşacağıma eminim. Aslında zimbraPrefPop3DownloadSince ile 1 günlük maillerin indirilmesi sağlanabilir ama buda tek tek mail hesaplarına yapmak gerekiyor. Bir döngüye sokabilsek çok güzel olurdu :thinking:

Snapshot aldıktan sonra aşağıdaki kodları içeren bir bash dosyası oluşturup dener misiniz? Betik çalıştırıldıktan sonra tüm kullanıcılar dünden önceki e-postalar indirilmeyecek şekilde yapılandırılacaktır.

#!/bin/bash

clear

echo "Zimbra uzerindeki tum kullanicilar belirleniyor..."

USERS=`su - zimbra -c 'zmprov -l gaa'`;

for ACCOUNT in $USERS; do
AD=`echo $ACCOUNT`;
echo "$AD kullanicisi icin POP3 ozel indirme araligi ayarlandi..."
su - zimbra -c "zmprov ma ${ACCOUNT} zimbraPrefPop3DownloadSince $(date -d "yesterday" "+%Y%m%d%H%M%S"Z)";
done
echo "Tüm kullanicilar icin ozel POP3 indirme araligi ayarlandi."

E-postayı birkaç gün (X day ago kısmını düzenlemeyi unutmayın) öncesinden şu ana kadar indirmek isterseniz, yukarıdaki ilgili alandaki komutu aşağıdaki gibi değiştirebilirsiniz:

zmprov ma ${ACCOUNT} zimbraPrefPop3DownloadSince $(date -d "X day ago" "+%Y%m%d%H%M%S"Z)

Bravo üstadım. İşe yaradı. Teşekkürler emeğine. İyi çalışmalar diliyorum.

1 Beğeni