Zimbra'da Hazır Şablondan E-posta İmzası Oluşturma Zimlet'i Kurulumu

Amaç:
Her kullanıcı belirlenen bir şablonu kullanarak sadece ad soyad, departman ve diğer bilgilerini yazarak hazır görselli bir imzaya sahip olabilsin.

Çözüm:

GitHub üzerinde şu adresi ziyaret edin:
https://github.com/muhyal/zimbra-imza-sablonu-zimleti

1. Dosyayı bilgisayarınıza indirin ve sıkıştırılmış dosyayı dışarı çıkartın.
  2. com_zimbra_signature_zimlet klasörüne girin.
  3. signatureZimlet.js dosyasını açın ve 44. ve 110. satırlardaki görselleri kendi kurumsal ya da bireysel imza görseliniz ile değiştirin.
  4. com_zimbra_signature_zimlet klasörünün içerisindeyken her şeyi sıkıştırın.
  5. Zimbra yönetim panelinden com_zimbra_signature_zimlet.zip dosyasını Zimlet olarak sisteminize yükleyin.
  6. Posta arayüzüne geri dönün ve sol taraftan uygulamacıklar altından test edin :wink:

Zimbra Hazır İmza Şablonu Zimlet'i (2)

Merhaba. Bu konuya benzer ama tüm kullanıcıların tüm gönderdikleri maillere belli bir uyarı metni eklenebilir mi acaba? Teşekkürler. İyi çalışmalar.

Merhaba. Sorumun cevabını Zimbra Admin Guide da buldum. Fakat bu sefer de türkçe karakterlerle ilgili sıkıntı yaşıyorum. Çözüm bulabilir miyiz acaba? Tüm giden maillere otomatik yazı ekleme (Disclaimer) =>
.Steps to configure per domain disclaimer on ZCS 8.5 and higher versions - Zimbra :: Tech Center

İyi çalışmalar.

Selam,

zmprov md DOMAIN.COM zimbraAmavisDomainDisclaimerHTML  "<html><body>İÇERİK</body></html>"

Yerine

zmprov md DOMAIN.COM zimbraAmavisDomainDisclaimerHTML  "<html><meta charset="UTF-8"/><body>İÇERİK</body></html>" 

olarak dener misiniz, bir ihtimal olabilir :slight_smile:

MErhaba. İlginize teşekkürler ama ne yazıkki olmadı. Şşimdilik türkçe karakter kullanmadan işimi hallettim ama bi şekilde çözmek daha güzel olur. Bulursam bende çözümü paylaşırım. İyi çalışmalar.

İlk hali ile Türkçe karakterleri şu tabloya uyarak dener misiniz?

Ç	&#199;	Capital c-cedilla
ç	&#231;	Lowercase c-cedilla
Ğ	&#286;	Capital g-breve
ğ	&#287;	Lowercase g-breve
İ	&#304;	Capital i-dotted
ı	&#305;	Lowercase i-dotless
Ö	&#214;	Capital o-umlaut
ö	&#246;	Lowercase o-umlaut
Ş	&#350;	Capital s-cedilla
ş	&#351;	Lowercase s-cedilla
Ü	&#220;	Capital u-umlaut
ü	&#252;	Lowercase u-umlaut

:+1: Evet bu şekilde oluyor. Düzgün bir şekilde türkçe karakterler görünüyor. Teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Zimbra Türkçe karakter sorunu yaşayanlar

sitesinden Unicode olarak çevirebilirler.

1 Beğeni