Ses testi sorunu ile ilgili

Merhaba,
Sınıfı açmaya çalıştığımızda “Ses testine bağlanılıyor” diyor, hatta geride ses yankıları da geliyor ama kapanmıyor da. Çok çok uzun süre bekliyor. F5 yapınca ve test yapmayınca , sorunsuz odaya giriş oluyor. Sebebi ne olabilir sizce?

Selam,

Kurulumunuz ve sunucunuz, güvenlik duvarınız hakkında bilgi verir misiniz?

:)) güzel… Sizin kurulum yöntemine göre kurup yaptım. Neler yazmam lazım bilgi için?
image

Güzel :slight_smile: Benim hangi kurulum yöntemime göre yaptınız? Sunucunuz bulut mu yoksa kurum içi güvenlik duvarı arkasında mı?

Bulut. 8 adım, 8 dakika başlıklı makalenizden kurdum.

1. Komutu kendinize göre düzenlediniz değil mi?
wget -qO- https://ubuntu.bigbluebutton.org/bbb-install.sh | bash -s -- -v xenial-220 -s bigbluebutton.sizinalanadiniz.com -e merhaba@muhyal.com -g
  1. başka bir tarayıcı ile denediniz mi?

1- Evet. Ekledim özelleşmiş hali ile.
2- Evet. Onda da bekliyor.

Aynı bilgisayardaki farklı tarayıcıda mı denediniz? Hızlı kurulumda bu hatayı almanız sunucu kaynaklı olamaz. Zaten güvenlik duvarı yapılandırmasını vs. de tamamlamakta.

Farklı bilgisiyarlarda, Chrome ile denedim. Tekrar deneyeceğim. Sunucu bazlı değil mantıken :slight_smile: Çok teşekkür ederim. Bazı 1-2 sorum daha olacak farklı başlıklarda görüşmek dileğiyle.

Aynı sorun bende güncelleştirme ve root parolasını değiştirdikten sonra oldu. ben sudo bbb-conf --setip v.alanadım.com
komutunu girdikten sonra düzeldi

1 Beğeni