Ubuntu 18.04 Üzerinde Jitsi Meet Kurulumu

Selamlar, sizde sağ olun. Uygulamadan Settings kısmından kendi Jitsi sunucu bağlantınızı yazdınız değil mi?

evet hocam odaya girebiliyorum fakat kamera ve ses aktif olmuyor
chat yapıyorum mesela

ayrıca wifi üzerinden odaya girersem ve ağda herhangi bir bilgisayarda odaya girerse ozaman çalışıyor…

Peki uygulama ayarlarını kontrol ettiniz mi? Masaüstünden kamera ve mikrofon çalışıyorsa mobilden de çalışır. Bir de manuel mi otomatik mi kurdunuz? Birde otomatik kurulum anlatımım var.

manuel kurulum yaptım. web browserlrdan sorunsuz çalışıyor. Android telefonda chrome üzerinden toplantıya katılabiliyorum ama uyguamadan katılınca böyle bir sıkıntı yaşıyorum Loglarda hiç bir hata yok jitsi loglarına ve fw loglarınabaktım

çevremdeki bir kaç kişide bu sorunu yaşıyorlarmış.

Sizin sunucunuzda mı bu sorunu yaşıyorlar peki? Yoksa genel olarak mı? Jitsi uygulamasında sorun olma ihtimalini araştırıyorum şu an :slight_smile: Android uygulaması kaynaklı olabilir. Yanıtınızı beklerken araştırıyorum.

yok kendi sunucularında yaşıyorlar eski versiyon bir jitsi meet kurdum yinede sorun çözülmedi isterseniz bir test yapabiliriz

özel bilgi kaldırıldı
özel bilgi kaldırıldı

bi girip çıktını sanırım

Evet mobilde sorun var. Peki benim otomatik kurulumu dener misiniz? Manuel jigasi ve prosody kurduysanız ya da farklı yapılandırma yaptıysanız ondan da olabiliyor. Son anlatımımdaki otomatik işlemde bende günlük 200 kullanıcı üzeri tablet, telefon ve PC ile görüşmekte.

Tamamdır Muhammed hocam deneyip sonucu burada paylaşıcam. Çok teşekkürler

1 Beğeni

daha önce önceki domainiçin başka bir test sunucusunda test yaptım sorun çıkarmadı SSL Server Test: meet.durukan.com.tr (Powered by Qualys SSL Labs)

sanırım yeni kullanıcı olduğum için artık post atamıyorum

yok temiz ubuntu sıfır kurulum sadece updateleri var

hala 22 saat bekle diyor bu arada :slight_smile:

başka bir sunucuda ücretli ssl sertifika yükleyerek denedim fakat yine çalışmadı.

SSL Server Test (Powered by Qualys SSL Labs) şu siteden sunucu bağlantısını girerek bir sertifika testi yapıp sonucu paylaşır mısın?

Bu konuyu bir araştırayım ben. Temiz bir bulut sunucuda kuruyorsun değil mi herhangi bir panel yanına vs. değil.

SPAM engellemek için bir önlemdi şimdi limiti yükselttim :+1:

Merhaba, SIP Voip kurulumunu nasıl aktifleştirebiliriz? Kullanıcıların telefon ile arma yaparak konferansa katılmasını ve uygulama üzerinden birbirlerini direk arayabilmelerini istiyoruz.

Selam, bu çok detaylı bir konu yalnızca client kısmında bile çok fazla yapılandırma yapmanız gerekiyor ki SIP sunucusu tarafı bile fark ediyor, ileride bununla ilgili bir çalışmam olabilir. Ancak siz altta verdiğim adresten gerekli köprü kurulumuna ve detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Şunu da belirteyim Jigasi bir SIP sunucusu görevini üstlenmez. SIP sunucularınızın ve B2BUA’ların Jitsi Meet üzerinde yetkilendiren bir konektördür sadece. Jigasi üzerinden yalnızca XMPP, ICE, DTLS/SRTP ve çoklu SSRC yönetimini sağlarsınız.

Bilgi için teşekkürler umarım burada detaylı anlatımına erişebiliriz. Önerebileceğiniz Voip free servisler var mı peki ?

Server ve client tarafında aklıma gelenler şunlar bir göz atabilirsiniz: Yate, Elastix, Kamailio, Flexisip, Asterisk, Linphone, Ekiga, Empathy…

Teşekkür ederim. kolay gelsin.